Teknoloji

Gmail’de Mailin Okunup Okunmadığını Anlamak

Gmail’de mailin okunup okunmadığını anlamak için ne yapılmalı? Bu işlemi basit bir şekilde ufak bir chrome eklentisini tarayıcınıza yükleyerek yapabilirsiniz. Gmail mailin okunup okunmadığını anlamak için yapmanız gerekenler.

Bunun için en yaygın kullanılan mekanizma bir “web hatasıdır”, yani gövdesi HTML’den oluşan bir E-postada bir HTTP görüntü dosyası başvurusu yerleştirir. İleti, alıcının Posta Kullanıcı Aracısı (Posta istemcisi veya uygulaması) tarafından görüntülendiğinde, istemci yazılımı, HTML dosyasını referansın bir parçası olan URL’deki HTTP sunucusundan görüntü dosyasını indirmeyi denemelidir. Bu, HTTP sunucusunda, görüntü referans dosyası gönderilen E-postaya özgü ise, IP adresini ve mesaj “açıldığında” zaman damgasını göstermesi gereken bir günlük girişi ile sonuçlanmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken iki koşul:

  1. Alıcı, tam olarak bu mekanizmadan kaçınmak için Mail istemci yazılımındaki görüntülerin otomatik olarak indirilmesini kapatmış olabilir.
  2. E-posta mesajı analizi veya önbelleğe alma işlemi yapan ve referans alınan tüm görüntüleri alıcı kontrolü dışında indiren otomatik bir yazılım olabilir, yani görüntü dosyası getirme işlemi insan alıcı olmayabilir.

Hiçbir garanti yoktur – bunun için tüm mekanizmalar tamamen alıcının aradığınız bilgileri sağlamak için işbirliği yapmasına bağlı olan yazılımına bağlıdır.

 

ÇÖZÜM:

Genel olarak, Gmail ile e-posta gönderdik ancak gönderilen e-postanın alıcı tarafından okunup okunmadığını bilemedik…

Hatta, Gönderilen E-postanın alıcı tarafından okunup okunmadığını bilmek için kullanabileceğiniz bazı araçlar vardır, AMA Zaman Damgası almak için açık / okunurken? Bildiğin eşsiz şey budur.

Bu, Gmail ile E-postaları İzlemenize olanak sağlayan Basit bir Chrome Uzantısı: “DESKUN” kullanılarak yapılabilir . Bu makalede, aşağıdaki noktalar tartışılacaktır:

1. Deskun Kullanarak Gmail ile E-posta İzleme
2. Deskun Kullanarak E-posta Programlayın
3. Canlı Video Eğitimi izleyin

1. Deskun Kullanarak Gmail ile E-posta İzleme

Adım 1: İlk Tıklayın İndirmek için “Deskun Chrome Uzantısı” ve Chrome tarayıcıda bunu kurun. Kurulumdan sonra, adres çubuğunda bir “Deskun” simgesi belirecektir.

2. Adım: Şimdi Gmail Hesabınıza Giriş Yapın. Giriş yaptıktan sonra, “Deskun” bu uygulamanın düzgün çalışması için Gmail hesabınıza erişmesine izin vermenizi isteyecektir. Aşağıda Verilen GIF Görüntüsünde gösterildiği gibi izin verin :

Adım 3: Şimdi, bir e-posta oluşturmak için “Oluştur” u tıklayın . “E-posta Yaz” penceresinde, Resim no. GIF Görüntüsünün 2’si . Tek “Göz simgesi” Bu e-demektir vurgulanır izlenir olamayacağım olacaktır.

Adım 4: Sadece tıklayın “Gönder” önce oluşturma e-posta göndermek için düğmeye. Gösterildiği gibi Resim no. GIF Görüntüsünün 4’ü , E-posta alındı. Alıcı E-posta Kutusu’nda açtık ve Gönderen “Gönderilmiş Postalar” kutusunu işaretledik. Vay, E-postayı açma / okuma zamanını tam olarak gösteriyor, aşağıdaki GIF Resminin Resim No.7’sine bakın .

2. Deskun Kullanarak Gmail’de E-posta Zamanlama

Gmail ile E-posta İzleme dışında, Deskun kullanıcılarına Daha Sonra Gönder, Ertele, Mesaj Şablonları vb. Gibi çok daha fazla özellik sunar . Aylık planını diğer özellikler için sadece 0,99 $ ‘dan satın alabilirsiniz .

Bir Kullanışlı Özellik: “Daha Sonra Gönder” , bu özelliği kullanarak Gmail’de E-posta Zamanlayabilirsiniz. Gmail’de e-postanızı planlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: GIF Görüntüsünün aşağıdaki Resim No. 1’de gösterildiği gibi “Sonra Gönder” ikonuna tıklayın .

2. Adım: Şimdi saati seçebilir ve E-postanızı planlayabilirsiniz. Örneğin, “10 Dakika” yı seçtik , bundan sonra “Gönder” düğmesi ile değiştirilen “10 Dakikada Gönder” düğmesine tıklayın. Bitti !

3. Canlı Video Eğitimi izleyin

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı