Seyahat

Hawaii’de Gezilecek En İyi 10 Yer

Hawaii rüya gibi bir şehir ve birden fazla adada sizi meşgul edecek çok şey var. Etkinlikler için pek çok seçenek, farklı bir manzara ve benzersiz bir zengin kültür ile, günlerinizi orada doldurmak için bazı ilginç yollar bulabilirsiniz. Gelecekte planlayacağınız bir Hawaii tatili için siz oradayken Hawaii’de yapılacak en iyi 10 şeye göz atın.

1. Mauna Kea Gözlemevleri

Dünyanın en büyük teleskopları ve onları ziyaret etme şansı kaçırılmamalıdır. Eyaletin en büyük yanardağının tepesinden, dünyaca ünlü bir ortamda inanılmaz atmosferik manzaraya göz atabilirsiniz.

Etkileyici teknolojisi ve kusursuz gün batımı manzaralarının yanı sıra konuklar, gece yıldızlara bakmanın keyfine varacağı gözlem evini, teleskoplar, bir belgesel film ve gördüğünüz şeyleri azaltabilecek profesyonel yıldız bakıcıları eşliğinde ziyaret edebilirler. Mauna Kea Gözlemevleri kesinlikle çok güzel bir gezi olacaktır ve Hawaii yapılacaklar listesinde bir zorunluluk olmalıdır.

2. Bir Luau Festivali’ne Katılın

Bu Hawaii festivali onlarca yıldır turistlerin ilgisini çekiyor, Luau, Hawaii’de yapılacak en ikonik şeylerden biri. Hem kültürel bir sergi hem de eğlenceli bir etkinlik olan Luau, ziyaretçilere yerli Hawai’lerin gelenekleri hakkında bilgi verir. Hula ve ateş dansçılarının kültürlerini en iyi temsil eden bir performans sergilemelerini izlerken otantik Hawaii yemeklerinin tadını çıkarın. Sizi çevreleyen okyanus ve palmiye ağacı manzaralarını seyrederken yemeğinizin bir kısmını dans ettirin.

3. Sörf Dersi Alın

Hawaii, ideal sörf koşulları ile bilinir ve hem ülkeden hem de dünyanın her yerinden sörfçü çekiyor. Canlı ve iyi bir sörf kültürü ile ziyaretçilerin suya girmesi ve tüm yaygara hakkında ne olduğunu deneyimlemeleri caziptir.

Neyse ki deneyimi olmayanlar için, tüm adalarda size ders vermeye istekli şirketler var, böylece dalgalar arasında güvenle çıkabilirsiniz. Oahu’nun Kuzey Kıyısı , Kauai veya Maui’deki seçeneklere göz atın .

4. Şnorkelle Dalış Yap

Hawaii kıyılarında canlı, su altı krallığı sizi bekliyor. Dev, antik deniz kaplumbağalarından renkli balıklara ve mercanlara kadar görülecek çok şey var. Bir şnorkel alabilir ve kendi başınıza dışarı çıkabilirsiniz, ancak adaların etrafında sizi denizin daha uzak ve ilginç bölümlerine götürebilecek kaliteli şirketler var.

Oahu’nın Waianae Sahili şnorkel için harika bir yer. Maui’de, Molokini Krateri’ne şnorkel gezisini kaçırmayın .

5. Hawaii Volcanoes Ulusal Parkı’nı Ziyaret Edin

Hawaii’de bulunan iki milli parktan biridir ve Amerika’nın 50’den fazla diğer parklarına göre tamamen özgündür ve bu da onu Hawaii’de yapılacak en fotoğrafik şeylerden biri yapar. Lav tüpleri boyunca yürüyüş yapabilir, hareketsiz bir yanardağa doğru yürüyebilir ve buharın yerden çıkmasını izleyebilirsiniz. Ve eğer doğru zamanda orada olursanız, aktif volkanlardan birindeki lavın denize doğru yayıldığını izleyebilirsiniz. Parkı görmenin en dramatik yollarından biri Kona’dan helikopter uçuşu‘dur.

6. Balina İzlemeye Gidin

Onlar denizin en görkemli yaratıklarından biridir ve onları Hawaii’nin her yerinde doğal ortamlarında görebilirsiniz. Bir tura katılın ve onları aramak için denize gidin. Kuzey Pasifik Kambur Balinaları ya da Hawai Kamburları, insanların dediği gibi, her kış doğurmak ve gençlerini doğurmak için adalara gelir.

Hawaii sularında görülen her Kambur balina burada doğdu, bu yüzden Hawaii Kamburları olarak biliniyorlar. Derin suların bu inanılmaz canlılarına yaklaşın. Balinalar gençken çok meraklıdır. Kambur balinalar genellikle ne olduğunuzu görmek için teknenin yanına gelir. Bu, balinalarla muhteşem etkileşimler sağlar. Oahu veya Maui’deki balina izleme seçeneklerine göz atın .

7. Pearl Harbor Ziyareti

Tarih meraklıları bu önemli yeri ziyaret etmeyi çok sevecekler. Anıtlara göz atın, limanın savaştaki rolünü öğrenin ve zırhlıların koleksiyonuna bir göz atın. Pearl Harbor Ziyaretçi Merkezi’nde savaş kalıntılarını ve otantik üniformaları gözlemleyebilirsiniz. Etkileşimli müzede kronik tarih II. Dünya Savaşı ve Pearl Harbor’a yapılan meşhur saldırı sergileniyor.

8. Manta Işınları İle Yüzmek

Bu büyüleyici canlıları yakından görmek için bir tekne turuna çıkın. Onları suya soktuğunuzda, içeri girin ve mantalarla birlikte yüzün. Mantalar çok naziktir ve dişleri, iğneleri veya dikenleri yoktur. Bu büyük ve güzel hayvanlar gerçekten şaşırtıcı. Genişliği 15 fiti (4,5 metre) aşabilen kanatlara sahiptirler! Etrafta olmak tamamen güvenlidir, bu yüzden bir ömür boyu su deneyimi için gemiye atlayın!

9. Kahve Plantasyonu Turu

Mükemmel iklimi ve zengin toprağı ile Hawaii mükemmel kahve tarlalarıyla doludur. Hawaii’de yapılacak en eğitici şeylerden biri, süreci öğrenmek, bazı ücretsiz örnekleri tatmak ve bir kahve plantasyonunun gerçekte nasıl göründüğünü görmek olabilir. Gelişen kahve bahçelerini keşfedin ve yerel kahve çiftçilerinden titiz hasat işlemi hakkında bilgi edinin. Ardından, fasulyelerin nasıl işlendiğini görmek için kahve değirmenlerini keşfedin. Kona kahvesini diğer çeşitlerden ayıran zengin aroma ve lezzetli tadı yaşamak için taze demlenmiş bir bardağı yudumlayın.

10. Yelken Açın

Yüzlerce kilometrelik sahil şeridi ile Hawaii’de yelken için birçok fırsat var. Bir tekne kiralayın ve günü adalarda farklı bir açıdan hayranlıkla seyredin. En iyi fotoğraf için , adaların en iyi olduğu gün batımı kalkış saatinizi ayarlayın (ve çoğu yolculuk bir kokteyl sunar).

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı