Sosyal medya

Sfs ne demek sfs nasıl yapılır

SFS Ne Demek?

Sosyal medya, hayatlarımızın önemli bir payını kendine ayırmış durumdadır. İnstagram, Facebook ve Twitter gibi internet platformları her geçen gün üyelerine yenilerini de eklemektedir. Bu platformlar ile beraber hayatlarımıza giren kelimelerden bir tanesi de SFS olmaktadır. Özellikle de İnstagram uygulamasında sıklıkla rastladığımız bu kelimeye ilişkin SFS ne demek ? sorusunun cevabını da sizler için hazırladık.

SFS kelimesi son günlerde neredeyse her İnstagram kullanıcısının karşısına çıkan bir kelimedir. Bundan ötürü de çok fazla araştırılmaya da başlanmıştır. İnstagram da özellikle de hikaye kısmında görülen SFS kelimesi İngilizce “shoutout for shoutout” kelimelerinin kısaltılmış halidir. Bu da 2 ayrı kişinin birbirlerinin profillerini paylaşması anlamına gelmektedir. İnstagram üzerinde daha fazla takipçi kazanabilmek adına bazı kullanıcılar karşılıklı olarak birbirlerinin İnstagram hesaplarını paylaşmaktadır. Buna da SFS adı verilmektedir. Genellikle de ünlenmek isteyen İnstagram hesaplarının SFS yaptığı da görülmektedir.

SFS, takipçilerini arttırmak isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği yollardan bir tanesidir. Kullanım alanı da her geçen gün artmaktadır. İnstagram da SFS kullanımı da bir hayli yaygındır.

SFS Nedir?

Günümüzde neredeyse tüm herkesin İnstagram kullandığı da bir gerçektir. Sosyal medya hesabı olarak en fazla kullanılan İnstagram, içerisinde birçok kavram da barındırmaktadır. İnstagram kullanan insanların karşılaştığı kavramlardan bir tanesi de SFS olmaktadır. Genellikle de İnstagram hesaplarının hikaye kısmında karşılaşılan bir kelime olan SFS ise İngilizce birkaç kelimenin kısaltılmış halidir. SFS aslında karşılıklı profil paylaşımı anlamına gelmektedir. SFS yaparak insanlar kendilerini daha da fazla insana duyurmak istemektedir. Yani ücretsiz olarak karşılıklı yapılan reklam da denilebilir. Oldukça sıklıkla karşılaşılan bir kelime olduğu için de çok fazla araştırılan kelimelerden bir tanesi haline gelmiştir. Tam anlamı ile Türkçe karşılığı ise karşılıklı profil paylaşımı olmaktadır.

İnstagram’da SFS Nasıl yapılır ?

Bu başlık altında da instagram sfs nasıl yapılır konusunu işleyeceğiz. İnternet üzerinden iletişim sağlayan sosyal medya platformlarından birisi de son zamanlarda popülerliğini arttıran İnstagram uygulamasıdır. Ünlü kişilerin ve markaların en fazla tercih ettiği sosyal medya kanalı olan İnstagram; farklı ve yeni kişiler ile tanışabilmek, özel olarak mesajlaşabilmek, kendilerine ait video ve fotoğraflar paylaşabilmek, istenen kişileri takip etme özellikleriyle beğenilen bir platformdur. İnstagram da kullanılan terimler ve pek çok reklam içeren yöntem de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de SFS yöntemidir.

İnstagram da SFS yapmak, karşılıklı profil paylaşarak takipçi sayılarını arttırmak, işletmelere ait bir profil söz konusu ise bu işletme hesaplarını büyütmek, kendi hesap profillerinde ise takipçi, beğeni ve yorumlarda artışa sebep olan SFS yöntemini kullanmak anlamını taşımaktadır.

Nasıl Yapılır?

İlk olarak bu işlem için rızası olan bir başka kullanıcı bulunmaktadır. SFS yapmak istenilen profillerin, hikaye kısmından diğer kullanıcılara duyurulur. Hesapların birbiriyle benzer içerikleri, hedef kitle ve takipçi sayıları da dikkate alınmaktadır. Aksi takdirde bu teklifler reddedilebilir. Kabul edilmesi durumunda SFS yapılacak olan hesaplara ait sayfaların ekran görüntüsü ve SFS yapacak olan hesaba ait hikayede paylaşılır. Neden ziyaret edilmesi gereken bir profil olduğuna ilişkin bilgi verici bağlantıya da yer verilmektedir. İlgi çekici hashtag kullanımı da oldukça etkili olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı